
Два пожара на две различите локације у краљевачком крају захватисла су површину од око 50 хектара борове шуме и шест хектара ниског растиња.
У атару села Жарче, изнад Ушћа у Ибарској клисури, ватрена стихија захватила је 50 хектара борове шуме. У гашењу учествује 25 припадника Ватрогасно-спасилсачког батаљона Краљево, као и чланови Добровољног ватрогасног друштва „Студеница“ и радници „Србијашума“.

фото: инфоКВпрес
– Гашење се обавља механизацијом и напртњачама, а борбу са ватром отежава снажан ветар и веома неприступачан терен тако да је тешка ситуација – у најкраћем рапортирају ватогасци са терена.
На падинама оближње планине Троглав, повише Богутовца, пожар је захватио шест хектара ниског растиња и суве траве у мешовитој шуми. У гашењу је ангажовано 15 ватрогасаца-спасиоца, као и радници „Србијашума“ и припадници ДВД „Богутовац“.