ПРИБЛИЖАВАЊЕ ВОЈНОГ ПОЗИВА МЛАДИМА

У циљу упознавања ученика завршних разреда средњих школа из Краљеву са животом и радом у Другој бригади копнене војске, данас је у касарни „Јован Курсула“ организована акција „Отворени дан“.

Ова активност реализована је са намером да се повећа интересовање младих за служење војног рока и пријем у службу у својству професионалних војника. Посетиоци су имали прилику да кроз непосредну интеракцију са старешинама и војницима добију ближи увид у свакодневни живот и рад у јединици.

фото: ВС

Током „Отвореног дана“, ученици су се упознали са делом новоуведених и модернизованих средстава, наоружањем и војном опремом којима располаже Друга бригада копнене војске, што је допринело бољем разумевању намене, задатака и улоге ове јединице.

Организацијом оваквих активности, Друга бригада копнене војске наставља да афирмише војни позив и промовише могућности које пружа служба у Војсци Србије.

фото: ВС

фото: ВС

фото: ВС

фото: ВС

фото: ВС

фото: ВС

фото: ВС

фото: ВС

 

Please follow and like us:
fb-share-icon